Maciej Gładysz

Data i miejsce urodzenia: 28.04.2008r., Tarnów (PL)
Rodzina: Mama Joanna, Tata Adam, Siostra Natalia
Wzór sportowca: Lewis Hamilton, Robert Kubica
Hobby: boks, rower, piłka nożna
Zespół: PAROLIN POLAND by WTR
Przynależność klubowa: TTSK K-Team Tarnów

WAŻNE OSIĄGNIĘCIA:

2018

 • Vice Mistrz Polski – kat. Mini Rok
 • II Vice Mistrz Pucharu Rok Cup Poland
 • 10. miejsce w prestiżowym Trofeo D’ Autunno – (Lonato/Włochy)
 • Rok Cup International Final - udział w największej imprezie Świata serii – (Lonato/Włochy)
 • WSK (World Series Karting) – uczestnik w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Świata
 • Powołanie do Kadra Narodowa
 • Nominacja do Akademia Orlen Team

2017

 • Mistrz Polski – kat. Rotax Micro Max
 • Mistrz Polski Młodzików – kat. Micro Max
 • Mistrz Pucharu Rotax Max Challenge Poland
 • Rotax Grand Finals (Portimao/Portugalia) – najwyżej sklasyfikowany Polak do wyścigu finałowego na 5. miejscu
 • Nominacja do Akademia Orlen Team

Maciej Gładysz, 10-letni kierowca kartingowy pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach rajdowych i wyścigowych. Jego dziadek, Janusz, rywalizował na odcinkach specjalnych, a tata Adam jest wielokrotnym wyścigowym mistrzem Polski. Maciej wychowując się na torach wyścigowych całej Europy odziedziczył rodzinny talent. Był prawdziwym objawieniem sezonu 2017.
Maciek wygrał pięć z siedmiu pucharowych rund, w jednej notując drugą pozycję, w kolejnej trzecią. Tarnowianin był poza konkurencją i sięgnął po tytuł kartingowego mistrza Polski już w drugim roku swoich startów. W sezonie 2017 niezwykły talent poparty ciężką pracą dał zwycięstwa w klasyfikacjach mistrzostw Polski, pucharu Polski i mistrzostw młodzików. Młodziutki tarnowianin zaliczył również znakomity występ w Finale Światowym - Rotax Grand Finals.

W sezonie 2018, Maciek w zespole Parolin Poland by WTR, startował już nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech w kategorii dla bardziej doświadczonych zawodników - Mini Rok i Mini 60, dalej odnosząc sukcesy.
Wartymi odnotowania są poczynania Gładysza w najbardziej prestiżowych włoskich rozgrywkach, jakimi są WSK. Tam Polak zawsze zaliczał się do grona najszybszych debiutantów i kwalifikował się do finałowych wyścigów ze 100% skutecznością. Znakomite występy i równa jazda przełożyły się na powołanie do kadry narodowej oraz ponownej nominacji do Akademii Orlen Team. W najliczniej obsadzonej klasie Maciej sięgnął po tytuł wicemistrza Polski oraz II wicemistrza Rok Cup Poland. Z powodzeniem wystartował również we włoskim Pucharze Jesieni Trofeo D’Autunno, oraz Finale Światowym Rok Cup International Final we włoskim Lonato.

Maciej Gładysz prędkość ma we krwi, jego dziadek Janusz, w latach ’70 startował w rajdach samochodowych a w latach 2005-2006 oraz 2013-2015 stworzył bezprecedensowy jak na warunki tej części Europy cykl wyścigowy Volkswagen Golf Cup. Tata Adam jest wielokrotnym wyścigowym mistrzem Polski, który startował między innymi w Scirocco R-Cup oraz cyklu Porsche GT3 CCCE, zaś siostra Maćka, Natalia również ściga się w kartingu. Wujek Marcin to zawodnik, który także odnosił sukcesy na torach wyścigowych, a w ostatnim czasie oglądaliśmy go na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.


Osiągnięcia


2018

VICE MISTRZ POLSKI - MINI ROK

2018

II Vice Mistrz Pucharu Rok Cup Poland

2017

MISTRZ POLSKI - ROTAX MICRO MAX

2017

MISTRZ POLSKI MŁODZIKÓW - ROTAX MICRO MAX

2017

Mistrz Pucharu Rotax Max Challenge Poland